Wspólne podróżowanie to idealna okazja, by pokazać swojej pociesze piękno Polski. Wyjazdy autem muszą być nie tylko odpowiednio zaplanowane, ale i przygotowane. Wysokiej klasy, bezpieczny fotelik samochodowy należy kupić tuż przed narodzinami dziecka, bowiem przyda się nie tylko podczas późniejszych wycieczek, ale i podczas odbioru malucha ze szpitala.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika samochodowego?

Będąc w sklepie z akcesoriami dla dzieci można znaleźć różne modele fotelików samochodowych. Podczas wyboru tego jedynego modelu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na boczne zabezpieczenia, nowoczesne materiały oraz rozwiązania projektowe, które pozwolą na odpowiednie dopasowane siedziska do masy ciała dziecka. Kluczowy jest także Isofix, czyli sposób montażu fotelika samochodowego. Należy bowiem pamiętać, że modele od 0 do 13 kilogramów zawsze montuje się tyłem do kierunku jazdy. Foteliki I-Size do 15. miesiąca życia dziecka lub osiągnięcia wzrostu 75-80 centymetrów także muszą być montowane tyłem. Ma to uchronić podróżujące maluchy przed narażeniem kręgów szyjnych i głowy na urazy. To właśnie te części ciała ulegają mocnemu szarpnięciu, np. podczas gwałtownego hamowania.

Dodatkową zaletą oprócz zabezpieczeń bocznych czy Isofixu, będzie dostępność dodatkowych akcesoriów, a także możliwość montażu siedziska na ramie wózka za pomocą adapterów. Fotelik samochodowy swoją budową powinien być dopasowany do posiadanego modelu auta. Jest to ważne, ponieważ niektóre modele starszych pojazdów mogą posiadać nietypowo wyprofilowane siedzenia. Te i inne kwestie to gwarancja tego, że produkt będzie nie tylko w pełni bezpieczny, ale i funkcjonalny.

Atesty fotelików samochodowych

Planując zakup fotelika samochodowego z pewnością nie należy oszczędzać. Podróżując autem z pociechami, należy liczyć się z błędami po stronie innych kierowców, bowiem nigdy w stu procentach nie można zapanować nad tym, co dzieje się na drodze. Aktualnie najważniejszym kryterium zakupu siedziska dla malucha do auta są atesty, takie jak Norma I-Size.

Istotna jest homologacja, która potwierdzi, że siedzisko przeszło testy w zderzeniach czołowych, wykorzystując przy tym manekiny oraz aparaturę pomiarową. Wspomniane homologacje to również gwarancja dopuszczenia produktu do użytkowania zgodnego z polskimi oraz unijnymi normami. Dlatego kupując tego typu produkt, należy mu się dokładnie przyjrzeć, a także sprawdzić jakość jego wykonania, bowiem od tego zależy życie i bezpieczeństwo naszego malucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl